Szkoła ćwiczeń

Informatyka

SZKOŁA ĆWICZEŃ

Lekcje programowania = świetna zabawa.
Uczniowie budują roboty z klocków Lego Wedo 2.0. Pojazdy startują w zawodach. Emocji jest przy tym co nie miara.

Galeria wideo

Lekcje programowania w Scratch.

Lekcje programowania w bibliotece szkolnej z grą edukacyjną Scoot­tie Go!

Język angielski i niemiecki

SZKOŁA ĆWICZEŃ

Spotkania z żołnierzami z USA stacjonującymi w Żaganiu to doskonała okazja do konwersacji w języku angielskim.

Coroczne spotkania z zaprzyjaźnioną szkołą Grundschule z Annahȕtte pozwalają na przełamywanie barier językowych z naszymi sąsiadami z Niemiec.

Festiwal piosenki angielskiej.

Projekty językowe i odgrywanie scenek, np. u lekarza czy w sklepie.

Przedmioty przyrodnicze

SZKOŁA ĆWICZEŃ

Zgłębiamy tajniki obwodów elektrycznych.

Udział uczniów w warsztatach edukacyjnych w Parku Naukowo – Technologicznym Uniwersytetu Zielonogórskiego, zwiedzanie Centrum Nauki Kepler (Planetarium) oraz Centrum Przyrodniczego.

Chemiczne piątki w naszej szkole.

Lekcje przyrodomanii.

SZKOŁA ĆWICZEŃ

Matematyka da się lubić – origami matematyczne.