Lubuska Szkoła Ćwiczeń w Żarach Szansą na rozwój nauczycieli, studentów i uczniów.

Poprawa funkcjonowania systemu wspomagania szkół poprzez wdrożenie modelu szkoły ćwiczeń w SP5 w Żarach w województwie lubuskim w sieci z 9 szkołami we współpracy z partnerami w zakresie rozwoju u uczniów kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych.

Aktualności

Lubuska Szkoła Ćwiczeń w Żarach

Szkolenia wprowadzające do robotyki EV3 w Lubuskiej Szkole Ćwiczeń w Żarach

W dniach 26-28.11.2019r. w Lubuskiej Szkole Ćwiczeń w Żarach odbyły się szkolenia „Robotyka EV3 – wprowadzenie”, których celem było przygotowanie trenerów / nauczycieli do korzystania z zestawów LEGO Educacion w pracy dydaktycznej. W kursach brali udział nauczyciele ze wszystkich szkół tworzących sieć współpracy w ramach projektu Lubuska Szkoła Ćwiczeń szansą na rozwój nauczycieli, studentów i uczniów, a poprowadzili je trenerzy z Centrum Kształcenia Ustawicznego PozRobot. Tematyka kursów obejmowała następujące zagadnienia: koncepcje edukacyjne LEGO Educacion, programowanie w środowisku graficznym LEGO MINSTROM Educacion oraz warsztaty z programowania robotów. Była to okazja nie tylko do nauki i zdobywania nowych doświadczeń, ale także możliwość świetnej zabawy w miłej atmosferze.

Andrzej Siwik

Materiały wideo