Lubuska Szkoła Ćwiczeń w Żarach Szansą na rozwój nauczycieli, studentów i uczniów.

Poprawa funkcjonowania systemu wspomagania szkół poprzez wdrożenie modelu szkoły ćwiczeń w SP5 w Żarach w województwie lubuskim w sieci z 9 szkołami we współpracy z partnerami w zakresie rozwoju u uczniów kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych.

Aktualności

Lubuska Szkoła Ćwiczeń w Żarach

Sieci współpracy w ramach podtrzymania trwałości projektu

W grudniu 2023 roku, w Lubuskiej Szkle Ćwiczeń w Żarach, odbyły się, w ramach realizacji trwałości projektu, spotkania sieci współpracy z wszystkich czterech dziedzin projektowych: matematyki, informatyki, języków obcych i przedmiotów przyrodniczych.

7 grudnia 2023 roku odbyło się spotkanie matematyków poświęcone zastosowaniu matematyki w życiu codziennym. Przedstawiono przykłady zamieszczone w różnych podręcznikach, uczestnicy wymienili się swoją wiedzą. Dzielili się własnymi doświadczeniami, jak omawiane treści z podstawy programowej powiązać z życiem codziennym, aby uczniowie widzieli w nich korzyść na co dzień i w życiu dorosłym.
Spotkanie jak zawsze przebiegło w miłej atmosferze.

Świąteczne warsztatowe spotkanie LSĆ w grupie nauczycieli języków obcych odbyło się 21 grudnia 2023. Klimatyczne, radosne, tryskające wielością pomysłów na kulturowe lekcje świąteczne dla naszych uczniów.
14 grudnia 2023 miało miejsce spotkanie nauczycieli informatyki. Podczas zajęć skupiono się realizacji lekcji programowania dla najmłodszych dzieci. Wykorzystano grę edukacyjną Scottie Go!, w której przyjazny kosmita, przeżywa liczne przygody podróżując swoim pojazdem kosmicznym. Pomagając Scottiemu w jego licznych przygodach, gracze zdobywają wiedzę programistyczną oraz ważne kompetencje społeczne.
Także 14 grudnia w bloku przyrodniczym odbyły się warsztaty “Świąteczne inspiracje”. Celem spotkania była wymiana doświadczeń, wspólne rozwiązywanie potrzeb edukacyjnych oraz integracja i współpraca między nauczycielami w bloku edukacyjnym. W miłej atmosferze nauczyciele na początku bawili się, wykorzystując układ okresowy pierwiastków. Zakodowali za pomocą symboli pierwiastków chemicznych dowolne rzeczowniki związane ze świętami i zimą, np. O Br U S. Nauczyciele świetnie ze sobą współpracowali i była to prawdziwa “burza mózgu”.
Po zabawie odbyła się część główna, czyli wykonanie świątecznej świeczki. I znów nauczyciele wykazali się pomysłowością w dekorowaniu słoiczków na świeczki. Następnie dowiedzieli się, jak bezpiecznie zrobić świeczkę sojową i co jest do tego potrzebne. W dalszej części praktycznej było rozpuszczenie wosku, dodanie zapachu, umiejętności włożenia knota i zalanie woskiem słoiczka. Każdy wyczekiwał, aby jak najszybciej wosk zastygł. Uczestnicy warsztatów stworzyli unikatowe świeczki, które mogą się palić w świątecznym czasie.
Taka forma warsztatów bardzo się podobała, nauczyciele chętnie współpracowali i wymieniali się przemyśleniami i doświadczeniami.