Lubuska Szkoła Ćwiczeń w Żarach Szansą na rozwój nauczycieli, studentów i uczniów.

Poprawa funkcjonowania systemu wspomagania szkół poprzez wdrożenie modelu szkoły ćwiczeń w SP5 w Żarach w województwie lubuskim w sieci z 9 szkołami we współpracy z partnerami w zakresie rozwoju u uczniów kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych.

Aktualności

Lubuska Szkoła Ćwiczeń w Żarach

„Szkolenia nauczycieli Lubuskiej Szkoły Ćwiczeń w Żarach w Poznaniu”

W dniach 24-25 września br. oraz 21-22 października br. nauczyciele Lubuskiej Szkoły Ćwiczeń w Żarach uczestniczyli w Poznaniu w zajęciach przygotowanych dla nich przez kadrę wykładowców z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Zajęcia i warsztaty z czterech dziedzin projektowych odbywały się na Wydziale Informatyki i Matematyki, Wydziale Chemii i Biologii oraz Wydziale Języków Obcych UAM. Informatycy na przykład w jedynym w Polsce tzw. LEGO Education Innovation Studio, przestrzeni do nauki, pracy i zabawy, zajmowali się konstruowaniem i programowaniem robotów z klocków Lego. Zestawy klocków wyposażone w wiele czujników mogą być wykorzystywane, aby poznawać pojęcia nie tylko z informatyki, ale także z innych przedmiotów: matematyki, fizyki czy chemii. Nauczyciele mają je wykorzystywać w pracy z dziećmi. Nauczyciele przedmiotów przyrodniczych m.in. eksperymentowali w dużej i małej skali, zgłębiali tajniki nauczania przez odkrywanie oraz oddawali się grywalizacji. Matematycy dyskutowali o roli nauczyciela w procesie rozwiązywania zadań oraz rozmawiali o nauczaniu wyprzedzającym na swoich lekcjach. Językowcy poznawali nowatorskie pomysły na indywidualizację pracy z uczniem oraz technologie informacyjno-komunikacyjne na lekcjach języka obcego.

Dziękujemy serdecznie wszystkim wykładowcom UAM za cenne wskazówki i rady, które z pewnością wykorzystamy w swojej pracy oraz życzliwą atmosferę, która towarzyszyła nam na każdym kroku na  Państwa uczelni.

Małgorzata Stodulska - lider szkoły ćwiczeń

Materiały wideo