Cykl webinariów przygotowanych przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze.

W ramach realizacji kolejnego etapu projektu Lubuskiej Szkoły Ćwiczeń Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze przygotowała szkolenia online, które mają za zadanie zapoznać nauczycieli z warsztatem informacyjnym zielonogórskiej placówki oraz innych bibliotek. Pierwsze webinarium odbyło się 26 maja br. i dotyczyło sieci współpracy i samokształcenia. Poprowadziła je dyrektor placówki, pani Marzena Szafińska-Chadała.

Kolejne webinaria poświęcone będą następującym tematom:

1. Wspólne działania z bibliotekami szkolnymi w ramach Tygodnia Bibliotek.
  2. Warsztat Informacyjny PBW.
  3. Zasady sporządzania bibliografii.
  4. Zasoby bibliotek cyfrowych.
  5. Multimedialne biblioteki edukacyjne.

Szkolenia odbywać się będą w maju i czerwcu br.